Søndag 7. september blir det SUPERSØNDAG på kirkestedet i Bamble. Ordfører Jon Pieter Flølo åpner arrangementet kl 14.00. Deretter blir det aktiviteter for små og store med blant annet bungeejump, hoppeslott og bruskasseklatring.
En natursti tar oss med på en fin tur i området rundt Bamble kirke, og på postene møter vi søndagskoler, B-gjengen, klubbgjengen på Asdal, Gnisten på Valle, misjonsklubben på Findal, Speideren og trosopplæring. Alle som deltar i naturstien er med i trekningen av premier. I et nyoppusset menighetshus blir det en bred presentasjon av alle tilbud til barn og unge i Bamble menighet, her finnes informasjon om alt fra babysang, barnekoret Kidspiration, 6-årsklubb, trosopplæringsprosjektet Den store fortellingen og ungdomsklubben Credo. Credo sørger for cafe.
Den store fortellingen inviterer barn til å delta i dramatiseringen av fortellingen om Mikael og dragen. En kvinne føder et guttebarn – her kjenner vi igjen Maria og Jesus-barnet. Den store dragen med sine røde medhjelpere vil sluke barnet, men det blir reddet opp til Gud. Da angriper dragen kvinnen og engelen Mikael trenger hjelpere til å nedkjempe ham. Fortellingen illustrerer kampen mellom det gode og det onde.
Dagen avsluttes med konsert i Bamble kirke kl 18.00 med den kjente barneartisten Lisa Børud og barnekoret Kidspiration fra Bamble. Billetter til konserten selges fra kl 14.30.
Bilde og mer informasjon om Lisa Børud i egne vedlegg.
Mer informasjon om SUPERSØNDAGEN i Bamble hos
marit.fadu...@bamble.kirken.no mob 90 99 74 08
baard.ha...@bamble.kirken.no mob 99 69 18 24