Spør oss direkte!

Via nettprat eller sms.

Start nettprat »

Kontakt oss

Sentralbord: 35 96 50 00

Postadresse
Postboks 80, 3993 Langesund
Besøksadresse
Rådhuset, Kirkeveien 12, Langesund

Servicetorget hjelper deg

postm...@bamble.kommune.no

BEREDSKAP

Frivillige skal delta i strandrensing i helgen

Det Interkommunale Utvalg mot Akutt forurensning i Grenland vil fredag, lørdag og søndag organisere frivillige til å delta i strandrensing av oljeforurensede steder i Bamble og Kragerø. Det er 400 frivillige som har registrert seg til innsats hittil. Fra denne listen over frivillige vil IUA Telemark ta ut så mange frivillige som man nå har anledning til å organisere til aktivt arbeid.

Områdene som er valgt ut er Jomfruland, Stråholmen og Krogshavn. De frivillige vi vil benytte vil bli oppringt å få vite hvor og når de skal møte. Det vil være et sted mellom 70-100 frivillige som vil være i arbeid. Arbeidet på Jomfruland og Stråholmen vil være organisert i samarbeid med de lokale velforeningene.

IUA Telemark har nok frivillige på sine lister, så det er ikke nødvendig for flere å melde seg nå.

De frivillige som blir satt i organisert arbeid nå vil tegne en arbeidskontrakt med slik at forsikringsmessige forhold ivaretas. Dette gjøres også for å sikre at alle frivillige inngår i et sikkert arbeidsmiljø knyttet til HMS og opplæring.

 

Vivi Sævik,

kommunikasonsansvarlig for IUA Telemark (Interkommunalt Utvalg mot Akutt forurensing)

Skriv ut