logo
Herre skole
overlag

Skole og barnehage

Printer
Enhet for skole og barnehage har ansvaret for kommunens grunnskoler og barnehager. Kommunalsjef for skole og barnehage er Jan Erik Norder

Jan-Erik Norder, skolesjef i Bamble kommune. Bamble kommune har seks kommunale og ni private barnehager.

Sammenheng mellom barnehage og skole har stort fokus. Dette er synliggjort i en felles strategiplan som viser fem prinsipper som både skole og barnehage er forpliktet til å jobbe etter.

I kommunen er det sju grunnskoler, ett alternativt skoletilbud og fem SFO-ordninger. Det alternative skoletilbudet er for ungdomsskoleelever og plassert på Fjæra.

Enhet for skole og barnehage har et bredt samarbeid med Bamble kommunale foreldreutvalg (BKFU). Bamble kommune har som en av de første kommunene i Norge inngått en forpliktende samarbeidsavtale mellom hjem og skole.

TIL SKOLE                           TIL BARNEHAGE

English version

Publisert
03.03.2008
Sist endret
02.02.2012
Del |



Kontakt oss

Sentralbord: 35 96 50 00

Postadresse
Postboks 80, 3993 Langesund
Besøksadresse
Rådhuset, Kirkeveien 12, Langesund

Servicetorget hjelper deg
postm...@bamble.kommune.no


BEREDSKAP



Webredaktør: Robert Lien Pettersen    Webmaster: Tor Holm     Information in English  Tysk flagg           Org.nr.: 940 244 145                      Kommunenr. 0814