logo
Toppbilde Rørholt bru
overlag

Bamble kystmuseum og galleri Cudrio

Printer
Generelt

Beskrivelse

Bamblekystmuseum er del av Telemark museum. Kystmuseet og Galleri Cudrio finner man i den gamle Cudrios sjøbod. Cudrios sjøbod er et unikt sted, der den ligger i sitt opprinnelige miljø. Bygningen er av laftet tømmer i fire etasjer, og er ca 300 år gammel. Museets samlinger viser utviklingen i den maritime kulturhistorien i Langesund og distriktet forøvrig. Her finner vi gjenstander fra næringslivet som har betydd mye for stedet, nemlig sjøfart, skipsbygging, fiske og iseksport. I museet finnes også et rekonstruert båtbyggerverksted fra Aanesens båtbyggeri i Krabberødstrand.

Galleriet i 1.etg har vært i drift siden 1987. Galleriet har åpent om sommeren, og viser vekslende salgsutstillinger med maleri, kunsthåndtverk og tekstil. Bamble kommune ved Virksomhet kultur er ansvarlig for sommerutstillingene i galleriet.

Telemark museum kan kontaktes for omvisning av grupper.

Innholdsansvarlig
Navn
Charlotte Andersen
Tittel
Kulturkonsulent
Epost
charlotte...@bamble.kommune.no
Andre opplysninger

Gyldig fra

2009-03-11+01:00

Gyldig til

2012-01-30+01:00

Publisert
28.03.2008
Sist endret
17.01.2011
Del |

Temaer


Webredaktør: Robert Lien Pettersen    Webmaster: Tor Holm     Information in English  Tysk flagg           Org.nr.: 940 244 145                      Kommunenr. 0814